Celkem 0 položek
0 Kč

Jak nosit klobouky a fascinátory

Dříve se nosily klobouky snad ke každé příležitosti. V dnešní době se klobouk přesunul spíše na společenské události jako jsou svatby a různé především venkovní slavnosti. Nosit klobouk ale můžete k čemukoliv a za jakékoliv příležitosti, stačí si jen vybrat ten správný.

Společenské klobouky a fascinátory se hodí především na svatby, společenské akce nebo dostihy. Do divadla nebo na koncerty se hodí spíše menší ozdoby vlasů, čelenky nebo drobnější fascinátory. Také platí, že čím je žena mladší měla by volit spíše fascinátory nebo vzdušnější klobouky. Naopak zralé dámy se přímo hodí pro klasické klobouky. Není přitom vůbec nutné držet se při zemi co se týče barvy nebo střihu. Naopak, podíváte-li se někdy na klobouky, které nosí britská královna, ty přímo září barvami.

Klobouk vybíráme vždy v souladu s příležitostí a také pochopitelně tak, aby ladil s oblečením. Nemusí být ale vždy ve stejné barvě jako šaty. A také nemusí být k šatům, společenský klobouk nebo fascinátor můžete nosit i ke kalhotám.

Pokud zvolíte fascinátor, který se upíná sponkou na bok hlavy, měl by být vždy na pravé straně. To proto, aby až vám nějaký gentleman nabídne rámě, byl klobouk či fascinátor na opačné straně než stojí muž.

Pamatujte, klobouk sluší každému, jde jenom o to, vybrat ten správný

 

Vaše Kloboucnice.cz

 

P.S.: fotky s inspirací na kombinace oblečení a klobouků si můžete prohlédnout na našem facebooku nebo instagramu